قوانین و مقررات فروشگاه اینترنتی 24کالا

قوانین و روش های ارسال کالا

پیشنهاد 24کالا به مشتریان عزیز برای انتخاب روش ارسال به شرح زیر است:

سفارش های تک

برای سفارشات تک یا حجم کم و سبک به مقصد تهران ارسال فوری از طریق پیک در تایم اداری پیشنهاد میشود که البته باید مسافت برای براورد هزینه در نظر گرفته شود. (مبدا شهرک آزمایش).

همچنین عزیزان تهرانی میتوانند از گزینه پست با هزینه ثابت 35 هزار تومان و تیپاکس بصورت پسکرایه استفاده کنند اما تیپاکس با توجه به افزایش تعرفه ها برای تهران منطقی نیست.

عزیزان ساکن شهرستان ها میتوانند سفارشات کم حجم خود را از طریق پست یا تیپاکس دریافت کنند. تفاوت این دو در این است که پست با هزینه ثابت 35 هزار تومان ارسال میشود و میانگین 4 یا 5 روز زمان رسیدن کالا به شما طول میکشد و تیپاکس با هزینه متغیر که نسبت به وزن کالا و مسافت محاسبه شده و در مقصد از شما دریافت میشود(میانگین 50 یا 60 هزار تومان) سریعتر از پست و معمولا یکی دو روزه به مقصد میرسد.

سفارش های عمده

در مورد سفارشات عمده و حجیم یا سنگین به شهرستان پیشنهاد ما ارسال از طریق باربری یا اتوبوسی است. هزینه پیک داخلی و باربری، هنگام تحویل مرسوله از شما دریافت میشود. همچنین همکاران تهرانی که خرید عمده دارند میتواندد از طریق پیک یا اسنپ یا هر باربری داخلی دیگر به انتخاب خود کالاهایشان را دریافت کنند.

  • به این نکته توجه کنید که کلیه هزینه های ارسال به جز پست (برای مرسولات کم حجم) بصورت پس کرایه در مقصد از تحویل گیرنده دریافت میشود.
  • نکته مهم دیگر اینکه کلیه محصولات سالم و تست شده با بسته بندی عالی تحویل باربری میشوند و 24کالا پس از ارسال مسئول آسیب فیزیکی و شکستگی آنها نیست. به همین دلیل در مورد محصولات شکستنی و آسیب پذیر، پست گزینه پیشنهادی ما نیست.
  • همچنین در مورد تیپاکس ارزش مرسوله روی آن درج میشود تا تیپاکس به همان اندازه مرسوله را بیمه کند و اگر نکند مسئولیت آن با تیپاکس است. و نکته خیلی مهم دیگر اینکه متاسفانه تیپاکس فقط در صورتی خسارت وارده را میپذیرد که بسته در مقابل مامور خودشان باز شود.

رهگیری مرسوله

برای دریافت کد رهگیری یا بیجک باربری مرسوله خود میتوانید از طریق چت آنلاین سایت یا تلگرام 09212420024 مشخصات سفارش و درخواست خود را اعلام نمایید.

قوانین مرجوعی

فروشگاه اینترنتی 24کالا همواره در جهت جلب رضایت مشتریان عزیز میکوشد، از این رو کلیه کالاهای 24کالا تا 7 روز مهلت تست و مرجوعی دارند به جز موارد زیر:

  • مرجوعی سلیقه ای
  • مرجوعی به دلیل نپسندیدن سایز یا رنگ(مگر اینکه با محتوای سایت مغایرت داشته باشد)
  • مرجوعی به دلیل انتظار کیفیت بالاتر محصول
  • مرجوعی به دلیل شکستگی
  • مرجوعی به دلیل خرابی یا له شدگی کارتن و بسته بندی کالا

کالای مرجوعی خود را اگر از طریق پست پیشتاز و بصورت پسکرایه ارسال کنید 24کالا هزینه آن را پرداخت میکند در غیر این صورت هزینه ارسال کالا با مشتری است و همچنین در صورت درخواست تعویض کالا، هزینه ارسال کالای جدید با مشتری است.

قوانین پرداخت

اگر سفارش خود را در سایت ثبت کنید در مرحله آخر به درگاه پرداخت اینترنتی هدایت میشوید و پرداخت شما به صورت آنلاین انجام میشود.

اگر سفارشتان را از روش های دیگر مانند چت آنلاین سایت یا تلگرام یا اینستاگرام یا تلفنی ثبت کنید مبلغ را به شماره کارت یا حساب اعلام شده واریز کرده و رسید آن را ارسال میفرمایید.

دو نکته مهم در مورد پرداخت اینکه امکان پرداخت در محل وجود ندارد و همچنین در خرید حضوری دستگاه کارتخوان وجود ندارد.

ثبت شکایات

برای ثبت شکایات و یا درج هرگونه نظر، پیشنهاد یا انتقاد میتوانید از فرم تماس با ما و یا چت آنلاین سایت استفاده کنید. همچنین در پیام رسان ها مانند تلگرام با شماره 09212420024 پاسخگوی شما عزیزان هستیم.